WALLINGEROVO KVARTETO

vzniklo roku 1986 a necelý rok poté si už přivezlo první cenu ze soutěže Beethovenův Hradec. Později přibylo čestné uznání na mezinárodní soutěži Pražské jaro 1988 a v roce 1990, kdy se
na uměleckém růstu kvarteta významně podílel člen Smetanova kvarteta Lubomír Kostecký, získalo Prix Espace 2 a speciální uznání na soutěži ve francouzském Evianu.
V dnešním složení hraje od roku 1990, kdy do souboru přišel violoncellista Jan Škrdlík. V roce 1993, 1995 a 1998 uskutečnilo kvarteto s velkým ohlasem rozsáhlá turné po USA. Koncerty v Atlantě, Pittsburghu, Clevelandu, Miami přenášely hudební stanice v USA, kromě toho soubor vyučoval na mistrovských kursech na Universitě v Los Angeles. Bohatý repertoár Wallingerova kvarteta měli možnost vyslechnout posluchači v koncertních sálech Evropy, Ameriky i Afriky. Několikrát bylo vysláno reprezentovat ČR na významné kulturní akce do
Vídně, Paříže. Kromě klasického repertoáru velmi rádo provádí soudobá díla skladatelů nejen domácích, ale i zahraničních, z nichž někteří svoje skladby kvartetu přímo věnovali.
Těleso realizovalo řadu nahrávek pro naše i zahraniční vydavatelství a rádia. Kvarteto pravidelně vystupuje na významných festivalech a cyklech (Moravský podzim, Klub přátel Pražského jara, v Českém komorním spolku při České filharmonii).

  • PAVEL WALLINGER – 1. HOUSLE
  • JAN VAŠTA – 2. HOUSLE
  • MIROSLAV KOVÁŘ – VIOLA
  • JAN ŠKRDLÍK – VIOLONCELLO

vstupné: 100 Kč, v předprodeji v kanceláři OÚ v Tiché: 80 Kč