Díky vkusným barevným dresům jsme dobře rozeznali účastníky z Frenštátu, Trojanovic, Lichnova, Ostravice, Veřovic a Lubna. Naši soutěžící v archaických modrožlutých tréninkových velkých montérkách byli rovněž k nepřehlédnutí. Benjamínci, 4-6 let, zase ve svém civilu byli zpočátku nenápadní, každý jiný, ale všichni společně roztomilí. Nebylo je vidět přes káď, ale u mašiny znají svá místečka a skoro si poradí s úkoly, i když spolupráce se strejdy je nutná. Po prvním útoku našla naše mrňata čas na své sportovní „vynálezy“ proti nudě před slíbeným mlsem a druhým soutěžním útokem. Při útoku našeho minidružstva bylo vidět u rodičů i rozhodčích nadšení s dojetím. Hlasitý potlesk všech přítomných hostů byl pro závodníky první velkou odměnou.

Naši mladší školáci ve štafetě i útoku dokázali pouze v pěti, že tréninky přinesly v silné konkurenci radost. Vybojovat pohár je nádherný úspěch. Sen našich přestal být snem, pohár si odvezli do hasičárny. Příští ročník již sice nebude spojen s výročím založení našeho sboru hasičů, ale snad bude památný „pokřtěním“ nových dresů, na barvě prý dětem nezáleží.

Co prozradí fotky o závěru zdařilé akce? Po předání zasloužilých odměn všem účastníkům byly potřeba aspoň 2x dvě ruce na úklid. Dík patří partě rozhodčích, hasičům ve výslužbě, a velikánská pochvala je pro naše chlapy, kteří na soutěž připravili děti a nachystali závodní tratě. Právě díky precizní přípravě a přátelské atmosféře (nevadil ani polední výpadek el. proudu) se soutěžící z okolí těší na další ročník konaný u nás.

Výsledková listina:

Mladší                              

  1. Ostravice                             
  2. Trojanovice                     
  3. Tichá                                   
  4. Lubno                               
  5. Frenštát 1
  6. Frenštát 2 

Starší

  1. Trojanovice
  2. Lubno
  3. Veřovice
  4. Lichnov