Nadšení rodiče a prarodiče museli zmapovat fotečkou vstup nazdobeného děťátka do společnosti. Nejednou bylo vidět poslední držení s maminkou a pak už i včelka vyletěla do davu. Samostatně se v sále orientovali zkušení školáci, mezi maskami  se skrývali čerství předškoláci, kteří ve čtvrtek prožili zápis do první třídy.

Bohužel, veselí mohla doprovázet i slzička. Nabídka masek byla přepestrá, rozhodování o nejhezčí, nejnápaditější bylo náročné. Přichystané odměny by většinou měly patřit pečlivosti, vtipu či nápadu maminek a tatínků. Mezi tradičními princeznami se plazila pětičlenná housenka, pásl se los, povaloval se sněhuláček, léčit přišel doktor Cvak, na traktůrku se projížděl místní farmář… nekonečno nápadů pro příště.

Další kulturní program zajišťovali dva klaunové, s dětmi tančili, rozdávali nafukovací balónky zakroucené třeba do tvarů zvířátek, řídili diskotéku a dokonce asistovali  u bohaté tomboly.

Na vsi se děti i rodiče navzájem znají, takže o přátelskou atmosféru nebyla nouze, ovšem mírná nervozita při vyhlašování nejlepších masek by se dala krájet. Pocukrovaná pusinka malé princezny se pochlubila: „Dostala jsem koblížek, že mi to sluší!“ Množství připravených lahůdek skoro nestačilo, protože rodiče dobře vědí, že ples patří dětem a  na mlsech se tedy  nešetří. Děti necítily únavu, domů se nechtělo. Odpoledne se organizátorům vydařilo, proto si pochvalu zaslouží.