Ráno v 8 hodin se Tichou v podání Beskydských trubačů rozezněly lesnice skladbou „Vítáme Vás". Následovalo zahájení, po kterém děti postupně procházely pěti stanovišti.

Na prvním z nich se dozvěděly, co je to myslivost, kdo je myslivec a co všechno musí umět. Pak měly možnost poznávat stopy zvěře žijící v našich lesích, rozpoznávat houby, stromy a naši zvěř.
Na druhém stanovišti se děti seznámily s mysliveckou kynologii. Dozvěděly se, k čemu vlastně lovecké psy používáme, jak se takový lovecký pes cvičí, jaké musí mít zkoušky a nechybělo ani pomazlení s našimi psími společníky.
Na třetím stanovišti, děti rozpoznávaly hlasy u nás žijící zvěře a ptáků. Dále měly možnost vidět vábení zvěře pomoci vábniček, které naši členové používají v praxi.

Na čtvrtém stanovišti, si mohly zazpívat v doprovodu harmoniky myslivecké písničky, naučily se nová myslivecká říkadla a básničky.
Na pátém stanovišti se setkaly se zbraněmi našich myslivců. Na tomto místě si také mohly vyzkoušet lukostřelbu na atrapu divočáka a lišky.

Celý průběh mysliveckého dopoledne hodnotíme velice kladně a doufáme, že si děti odnesly spoustu nových vědomostí z naší přírody. Pevně věříme, že se v září alespoň s některými z nich setkáme v mysliveckém kroužku, který pro děti připravujeme.

Poděkování patří členům MS Hubert Tichá, kteří se na akci podíleli, obci Tichá za podporu a v neposlední řadě Okresnímu mysliveckému spolku Nový Jičín, který nám k programu zapůjčil výukové pomůcky.

Za MS Hubert Tichá
Jana Vaňková