Aby měli malí návštěvníci větší pohodlí, máme přislíben nákup pestrých stohovatelných židliček. Můžeme se těšit na další povídání mezi knížkami i výrobky z papíru? Dokonce děti s nadšením slíbily, že přijdou na odpolední předčítání. Starší školáci si knihovnu nejen prošli, museli najít jméno spisovatele, které je podobné jejich příjmení, přiučili se o ilustrátorech, pracovali s rodokmenem rodu Přemyslovců, zvládali i jazykolamy.

Knihovníci se na dětské návštěvníky těší. Zatím je přihlášeno za člena 40 dětí školního věku, vždyť jsou to snad budoucí dospělí aktivní čtenáři, pro které je v naší knihovně dostatek zajímavých knih různých žánrů. Navíc máme velmi dobré vztahy s pracovnicemi ve Frenštátě, u nichž můžeme požadované tituly objednat a vypůjčit.

Ne všichni rodiče či prarodiče si mohou dovolit pravidelněji knihy kupovat, proto jsou veřejné knihovny jedinečnou možností najít ke knihám kladný vztah. Při hrách na mobilu či tabletu se mlčí. Čtením si naše děti rozšiřují svou slovní zásobu, ve vyjadřování jsou pohotovější. Mějme rádi „tvrdé“ dárky (=knížky).